اعلانات

برای اطلاع بیشتر به سایت tbao.ir وارد شوید و طرح یاوران امید را انتخاب و در بخش "فناوری اطلاعات" در نوار جستجو "معجزه علم" را تایپ و جستجو نمایید.

شما اینجــا هستید

صفحه اصلی عمومی

آمار سایت

اعضا : 133
محتوا : 332
لینک وب ها : 1
بازدیدکنندگان : 207578
عمومی


محمد حجتی کرمانی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
یکشنبه, 08 شهریور 1394 ساعت 07:43

محمد حجتی کرمانی - 1394 - تهران

محمد حجتی کرمانی در اول دیماه 1319 در خانواده ای روحانی در کرمان دیده به جهان گشود. در دوران زندگی او حوادث بسیاری بر ایران رفته است. مانند جنگ جهانی دوم، سقوط رضا شاه، کودتای 28مرداد و انقلاب اسلامی ایران. او در این حوادث ناظری مطلع بود تا اینکه در مبارزات منجر به پیروزی انقلاب در کنار دیگر نیروهای وفادار به امام خمینی نقش فعالی ایفا کرد.

او دانش آموز دوازده ساله ای بود که شاهد کودتای 28 مرداد 1332 و نحوۀ توطئه چینی استعمار برای همراه کردن افکار عمومی و حتی متدینین با کودتاچیان بود. او شاهد کشته شدن سرهنگ سخایی از نظامیان سالم و موجه پس از کودتا و مثله شدن جنازه اش توسط اوباش وابسته به رژیم بود و این صحنه دلخراش را چه کسی می تواند از یاد برد؟

اتمام تحصیل در مرحلۀ متوسطه با فوت پدرش مرحوم عبدالحسین حجتی کرمانی در خرداد 1337 همزمان می شود و او جوانترین کارمند بانک بازرگانی در کرمان می شود.

پس از طی مراحل پیشرفت در کار به تهران هجرت می کند و با توجه به مشی مبارزاتی برادرانش محمدجواد حجتی کرمانی و علی حجتی کرمانی با حکومت پهلوی، وارد جریان مبارزات می شود.

او از شاهدان میدانی روز 15خرداد 1342 در میدان ارگ تهران است و از تیراندازی جان سالم به در می برد. پس از ازدواج در سال 1347 و ارتباط با حلقه های مبارزاتی در سال 1354 در حالی که در اثر بیماری در منزل بستری بود، توسط عوامل ساواک دستگیر می شود و تا پیروزی انقلاب در 1357 در زندان بسر می برد. او در زندان با شخصیتهایی چون شهیدرجایی و شهید لاجوردی هم زنجیر بوده است.

محمد حجتی کرمانی

بعد از بازجویی در کمیته مشترک ساواک و قبل از انتقال به زندان قصر - 1354

او در خاطرات خود می گوید: "بازجویی در کمیته مشترک بود که به او می‌گفتند: استاد! یک بار که مرا حسابی شکنجه داده بودند و از پایم خون می‌چکید، او آمد و زیر پایم روزنامه گذاشت و به من قطره «سنبل‌الطیب» داد که قلبم اذیت نشود. از یک بازجو چنین توقعی نداشتم، مخصوصاً که این کار را جلوی روی بازجوی دیگری کرد و این کار به‌قدری قلب‌ را شاد کرد که هنوز هم که در آن روزهای سیاه و هولناک به یاد این کار او می‌افتم، شادی عمیقی را در دلم احساس می‌کنم و از خاطرات عجیب زندگی‌ام است."

در  خاطرات محمد حجتی کرمانی می توانید گوشه ای از تصویر وی را از دوران اسارت ملاحظه کنید.

 

محمد حجتی کرمانی - 1347 - تهران

محمد حجتی کرمانی در جمع مبارزین با رژیم شاه (شهیدرجایی - شهیدباهنر-...) - 1343 - قم

خاطرات محمد حجتی کرمانی-1

خاطرات محمد حجتی کرمانی-2

خاطرات محمد حجتی کرمانی-3

 

 
مرحوم حجت الاسلام حاج میرزا عبدالحسین حجتی کرمانی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
شنبه, 16 خرداد 1394 ساعت 15:04

از مردان روزگار معاصر کمتر کسی در انس با قرآن به درجه ای که مرحوم حجت الاسلام حاج میرزا عبدالحسین حجتی کرمانی به آن رسیده بود، نایل شده است.

او که با عنایت پروردگار و احساس جذبه ای در دل در 13سالگی از آیین زرتشتی به اسلام می گرود، در شهر کرمان به جدیدالاسلام معروف بود. همچنین در مقایسه با سلمان فارسی از نظر زهد وپاکی و نیز تغییر دین از آیین زرتشت به اسلام به او سلمان زمان نیز لقب داده اند.

برای اطلاع بیشتر از زندگی و سرگذشت این مرد خدا به کتاب نادره مرد: یاد نامۀ مرحوم حجت الاسلام حاج میرزا عبدالحسین حجتی کرمانی  و یا کتاب از آتشکده تا مسجد مراجعه فرمایید.

مرحوم حاج میرزا عبدالحسین حجتی کرمانی

1276 ه.ش. -1337 ه.ش.

 
دوره های برگزار شده توسط خانه قرآن مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط فاطمه رضوان نیا   
دوشنبه, 09 مرداد 1391 ساعت 10:25

دوره های حفظ ، تثبیت ویژه حافظان:

این دوره ها به روش تکرار در کلاس و با بهره گیری از ترتیل استاد شهریار پرهیزکار زیر نظر مربیانی که خود حافظ کل قرآن بوده، برگزار می شود.

دوره های حفظ غیر حضوری:

این دوره به صورت تلفنی برگزار می شود و مربیان موظف اند در روزها و ساعات هماهنگ شده با متقاضیان با ایشان تماس گرفته و صفحات حفظ شده را پرسش نمایند.

دوره های ترجمه و مفاهیم:

این دوره ها با هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی (آموزش کتب مهندس وکیل ) و مؤسسه جناب آقای رزاق (طرح بشارت ) و آقای حسینی (مترجمی زبان قرآن ) دایر می باشد

دوره های روخوانی و قرائت:

با توجه به نیاز ساکنین دوره های تجوید را با تعیین سطح متقاضیان در سه مرحله : مقدماتی (روخوانی) متوسطه (تجوید ) وپیشرفته ( قرائت ) دایر شده است.

لازم به ذکر است جهت سهولت در استفاده از کلاسها برای ساکنین شهرک طبق درخواست ایشان این دوره ها بعضا در منازل ایشان نیز زیر نظر مؤسسه برگزار شده است.

دوره های تدبر:

این دوره ها زیر نظر مؤسسه تدبر قم با نظارت جناب آقای صبوحی از شاگردان برجسته  حضرت آیه ا.. الهی زاده اجرا می شود.

دوره های برگزار شده ویژه کودکان 3 تا 10 سال:

 • آموزش لغات قرآنی به زبان انگلیسی
 • نقاشی و کاردستی
 • سرود ، شعر و قصه های قرآنی
 • حفظ آیات موضوعی
 • نجوم و ستاره شناسی
 • اخلاق اسلامی ( آموزش آداب وضو – نماز – احترام به والدین – حدیث و روایات کوتاه – و ... )
 • حفظ جزء 30
 • آموزش مفاهیم ریاضی
 • آموزش لوحه نگاری
 • انجام بازی و سرگرمی فکری
 • آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی
 • آشنایی کودک با محیط اطراف

 

 

 

 

 

 

 
همایش قرآنی سیزدهم رجب 1433 مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط فاطمه رضوان نیا   
شنبه, 07 مرداد 1391 ساعت 14:01

 
معرفــی خانه قرآن و عترت مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط فاطمه رضوان نیا   
جمعه, 06 مرداد 1391 ساعت 16:40

موسسه قرآنی بینات توانسته در 4 سال گذشته  با اتکال به ذات اقدس باری تعالی جمعیت بالغ بر 200 نفر از نونهالان ،نوجوانان، جوانان، بزرگسالان  شهرک شهید محلاتی و شهرکهای اطراف را در دوره های آموزشی فوق به صورت کاملا تخصصی و با بهره گیری از اساتید و مربیان تحصیلکرده و مجرب که جملگی از بین فعالان قرآنی گزینش شده اند ،تحت پوشش خود درآورده و کمک شده تا خانواده ها اوقات فراغت مطلوبی را در فضایی کاملا اسلامی جهت جوانانشان رقم زنند. مؤسسسه قرآنی مردمی بینات با هدف گسترش فرهنگ قرآنی و غنی سازی اوقات فراغت خردسالان، نوجوانان، جوانان، خانم های خانه دار و حتی شاغلین از پاییز 1387 تا کنون فعالیت خود را ادامه داده و اکنون با همکاری سرای محله شهرک محلاتی (ره) و قائم (عج) امید است با کسب توفیقات بیشتر از درگاه خداوند رحمان بتوان بر کیفیت و کمیت این فعالیتها افزود.

دوره های حفظ ، تثبیت ویژه حافظان:

این دوره ها به روش تکرار در کلاس و با بهره گیری از ترتیل استاد شهریار پرهیزکار زیر نظر مربیانی که خود حافظ کل قرآن بوده برگزار می شود.