اعلانات

برای اطلاع بیشتر به سایت tbao.ir وارد شوید و طرح یاوران امید را انتخاب و در بخش "فناوری اطلاعات" در نوار جستجو "معجزه علم" را تایپ و جستجو نمایید.

شما اینجــا هستید

صفحه اصلی کانون توسعه مهارتهای رایانه ای یادگیری زبان در حین گشت در اینترنت

آمار سایت

اعضا : 133
محتوا : 332
لینک وب ها : 1
بازدیدکنندگان : 207511
یادگیری زبان در حین گشت در اینترنت مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
دوشنبه, 23 شهریور 1394 ساعت 07:37

نصب افزونه Language Immersionاینجا – به شما این امکان را می دهد که در حین وب گردی در صفحات وب، شرایط غوطه وری در زبان مورد علاقه خود برای آموزش را پیدا کنید. به این ترتیب که بعد از نصب افزونه، کافی است یکی از 64 زبانی که گوگل از آنها پشتیبانی می کند و شما علاقه مند به یادگیری آن هستید را، به همراه سطح آموزشی خود از مبتدی تا پیشرفته انتخاب کنید.

بعد از آن این افزونه در صفحات وب، اتفاقی و تصادفی برخی کلمات را از زبان مبدأ به زبان مقصد که شما انتخاب کرده اید ترجمه می کند. البته این امکان هست که با کلیک بر کلمات ترجمه شده، آنها را به زبان اصلی بازگردانید و همچنین امکان شنیدن تلفظ کلمه ترجمه شده نیز وجود دارد.

افزونه ای که یکی از اساسی ترین مواد آموزش زبان را فراهم میکند

هرچند در نگاه نخست کار این افزونه بی نقص و بی نظیر است، منتقدان خاص خود را نیز دارد. در سال 2012 برخی کاربران در نشریات خبری اشاره کردند که برخی از کلمات به زبان سلیس و بومی ترجمه نشده و ترجمه تحت الفظی آنها چندان مناسب نیست.

همچنین برخی منتقدان این افزونه را مناسب حال کسانی می دانستند که برای یادگیری زبان به شکل حرفه ای و اصولی تنبل و بی حوصله و بی وقت هستند.

اما آنچه در مورد این افزونه می توان گفت، این است که قطعا به عنوان یک ابزار کمک آموزشی فوق العاده می تواند برای بسیاری از زبان آموزان مفید باشد و قطعا از یک افزونه نیز نباید بیش از این انتظار داشت.

اما در حالی که این افزونه برای گوگل کروم موجود است، نمونه های مشابه آن برای فایرفاکس البته با تفاوت های خاص خود نیز موجود است. بهترین نمونه در این خصوص، افزونه Mingaling اینجا – است که تا حد زیادی مشابه افزونه کروم عمل می کند. البته بعد از نصب افزونه بر روی فایر فاکس، بیش از همه به شکل دستی کار میکند و نه خودکار. به عبارتی بر خلاف افزونه کروم که خود برخی لغات را  اتفاقی ترجمه می کرد، افزونه فایرفاکس به کاربر این امکان را می دهد که واژه یا عبارت مورد نظر را انتخاب و از زبان مبدأ به زبان مقصد ترجمه کند. بعد از آن در هر یک از صفحات وب وقتی با این واژه یا عبارت مواجه شوید، معادل ترجمه شده آن را خواهید دید.

افزونه ای که یکی از اساسی ترین مواد آموزش زبان را فراهم میکند

منبع:tabnak.ir

 

افزودن نظر

قوانید و شرایط درج نظر را در این قسمت درج نمائید.


کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی