اعلانات

برای اطلاع بیشتر به سایت tbao.ir وارد شوید و طرح یاوران امید را انتخاب و در بخش "فناوری اطلاعات" در نوار جستجو "معجزه علم" را تایپ و جستجو نمایید.

شما اینجــا هستید

صفحه اصلی کانون رسانه های دیجیتال جشنواره ساب‌پرتال‌هاي محله‌هاي شهر تهران

آمار سایت

اعضا : 133
محتوا : 332
لینک وب ها : 1
بازدیدکنندگان : 207524
جشنواره ساب‌پرتال‌هاي محله‌هاي شهر تهران مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
شنبه, 18 بهمن 1393 ساعت 10:54

جشنواره ساب‌پرتال‌هاي شهرداري و محله‌هاي شهر تهران که از سال 86 به صورت متوالي برگزارش شده، امسال و پس از گذشت حدود يک سال و نيم از تأسيس دبيرخانه رسمي جشنواره، هفتمين دوره خود را در بخش ساب‌پرتال‌هاي شهرداري و چهارمين دوره خود را در بخش ساب‌پرتال‌هاي محله‌هاي شهر تهران با شعار «پرتال به مثابه يک رسانه بايد پنجره تمام نماي آن واحد تابعه باشد» سپري مي‌کند.

داوري هيئت داوران اين جشنواره‌ها با تاکيد بر اين شعار از هفته ابتدايي بهمن ماه و داوري مردمي آن از روز چهاردم بهمن آغاز شده است.
براي داوري هيئت داوران، 38 مقياس تعريف شده که با شرح و تفسير در پرتال جشنواره به آدرس festival.tehran.ir منتشر شده است. در داوري ساب‌پرتال‌ها هر مقياس، وزن خاصي دارد و مأموريت، مخاطب و جايگاه سازماني آن واحد تابعه در وزني که مقياس مربوط به آن مي‌گيرد اهميت دارد.
در دواري مردمي، شهروندان مي‌توانند از طريق بنري که در پرتال‌هاي واحدهاي تابعه و محله‌هاي شهر تهران قرار مي‌گيرد به پرسش‌هاي 10 گانه درباره پرتال مربوطه پاسخ گويند. پرسش‌هايي که شهروندان درباره ساب‌پرتال‌ها به آن پاسخ مي‌گويند حول محور مسائل مربوط به سهولت استفاده، امنيت، وجود هماهنگي و مفيد بودن خدمات ارائه شده در ساب‌پرتال است.
فرزاد ناصحي، دبير جشنواره با اشاره به نگاه و سياق کلي جشنواره گفت: ما به مقياس‌ها نگاه سياست‌گذارانه داريم. به اين معنا که اگر قرار است کارکرد اين جشنواره بالا بردن سطح و کارکرد پرتال‌ها باشد اين مقياس‌ها همچون سياست‌گذاري و راهنماي کلي باشد. مسير، مشخص و معين است و مطمئناً اگر امسال در اين نقطه هستيم سال آينده در نقطه‌اي بالاتر قرار خواهيم گرفت. مقياس‌هايي که امسال با فکر و بررسي، تدوين شده‌اند در سال‌هاي آينده آنچنان تغييري نخواهد کرد.
در جشنواره امسال اين تفکر وجود دارد که تنها از برنده‌ها تقدير نشود بلکه به تغيير و شيب رشد هم توجه کرده و از اين پرتال‌ها در جشنواره تقدير به عمل آيد. در واقع رشد پرتال‌ها هم ديده شود.
اهداف جشنواره
شايان ذکر است جشنواره ساب‌پرتال‌هاي شهرداري و محله‌هاي شهر تهران که تجلي باور مجموعه شهرداري به واگذاري امور شهر به شهروندان نيز هست، هر ساله با اهدافي همچون قدرداني از دست‌اندرکاران عرصه IT شهرداري تهران، توسعه فضاي مجازي در جهت تسهيل ارائه خدمات الکترونيک به شهروندان تهراني در هر زمان و مکان برگزار مي‌شود.
همچنين بالا بردن سطح کيفي پرتال‌ها در اين رقابت از اهداف ديگري است که به طور غيرمستقيم موجب کاهش رفت و آمدهاي شهري و ترافيک، پاسخ گويي سريع و مطلوب جهت تأمين رضايت شهروندان، کاهش زمان و هزينه ارائه خدمات، ايجاد و بهبود روابط سازمان‌ها و شهروندان، عدم ايجاد ترافيک فيزيکي شهروندان در بخش‌هاي مختلف شهرداري و کاهش مراجعات مي‌شود.

منبع:tehran.ir

 

افزودن نظر

قوانید و شرایط درج نظر را در این قسمت درج نمائید.


کد امنیتی
بازنشانی

قدرت گرفته از جی‌کامنت فارسی ، ترجمه و بازنویسی : سی‌ام‌اس فارسی